Tę kasę mogą wydać lubelscy uczniowie

i

Autor: unsplash.com zdjęcie ilustracyjne

PIENIĄDZE

Tę kasę mogą wydać lubelscy uczniowie! Trwa nabór do Szkolnych Budżetów Obywatelskich

2023-03-22 9:59

Po 4 tys. zł mogą zgarnąć pomysłodawcy najlepszych inicjatyw zgłoszonych do Szkolnych Budżetów Obywatelskich w Lublinie. Nabór pomysłów konkursowych do trzeciej edycji projektu właśnie trwa.

Szkolne Budżety Obywatelskie to inicjatywa skierowana do lubelskich placówek oświatowych. Jej celem jest dofinansowanie najlepszych projektów tworzonych przez młodzież uczęszczającą do szkół na terenie miasta. Zwycięskie pomysły otrzymają po 4 tys. zł na ich realizację.

Szkolny Budżet Obywatelski to doskonałe narzędzie nauki w działaniu oraz edukacji na temat partycypacji społecznej. Dotychczas proces ten pokazał nam znaczne zaangażowanie całych społeczności szkolnych w realizację wypracowanych przez nie projektów, które są odpowiedzią na ich potrzeby. Zapraszam placówki oświatowe do udziału w 3. edycji konkursu i jestem przekonana, że zapewni ona cenne doświadczenia uczestnikom oraz uczestniczkom. W  roku Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, kiedy to młodzi przejmują Lublin, zachęcam by również współdecydowali o swoich miejscach nauki – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji oraz pełnomocniczka prezydenta Lublina ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Szkolny Budżet Obywatelski w Lublinie – trwa nabór

Nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji SBO trwa do 5 kwietnia. Zainteresowani tematem będą mogli dowiedzieć się więcej o szczegółach akcji podczas spotkania informacyjnego w formule online. Zaplanowano je na 28 marca (wtorek) w godz. 10-11 na platformie Zoom (zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca przez ten formularz). 

Szkolny Budżet Obywatelski realizowany jest w Lublinie od 2021 r. W pierwszej edycji konkursu swoje pomysły zrealizowało 10 szkół, a w ubiegłorocznej – 20 jednostek oświatowych z terenu miasta. Tegoroczne SBO jest wpisane w obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży, którą Lublin jest w 2023 roku. Środki potrzebne na realizację projektu pochodzą z Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach projektu „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności” oraz z kasy Miasta Lublin.

Zobacz także: Lublin już gotowy na wiosnę! Zobacz szydełkowe instalacje