Tarnogród, Nałęczów i Borzechów. Kolejne mobilne punkty ZUS dla uchodźców

2022-04-04 13:29
ZUS dla uchodźców
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Wszystko dlatego, że program 500+ cieszy się dużą popularnością. Urzędnicy pracują w salach obsługi klientów, ale także w miejscach rejestracji numerów PESEL.

- Wysyłamy pracowników do miejsc, gdzie kwaterują się uchodźcy, po to żeby nie generować wielkiego ruchu na salach obsługi klienta i nie zmuszać ich do podróżowania - mówi Piotr Waszak, dyrektor ZUS w Lublinie.

6 kwietnia urzędników będzie można spotkać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnogrodzie, w Urzędzie Pocztowym w Nałęczowie oraz w Urzędzie Gminy Borzechów. - Planujemy już następne dyżury - potwierdza Małgorzata Korba, regionalna rzeczniczka zakładu w województwie lubelskim.

Wnioski można składać m.in. o 500+ czy rodzinny kapitał opiekuńczy. Od lipca ruszy przyjmowanie dokumentów na wyprawkę szkolną, czyli 300+.

Z mobilnych dyżurów mogą korzystać oczywiście i obywatele Polski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE