Taksówki jednak wjadą na lubelskie Stare Miasto. Wiemy gdzie i na jakich zasadach [AUDIO]

2020-02-13 9:12
Taksówki na Starym Mieście
Autor: pixabay.com/DzidekLasek Dostawcy też będą mieli więcej ograniczeń

Zaostrzenie przepisów wjazdu na lubelskie Stare Miasto spotkało się z dużym sprzeciwem taksówkarzy.

Po uzgodnieniach z prezydentem Krzysztofem Żukiem udało się jednak wypracować kompromis.

- Musimy chronić dziedzictwo kulturowe, ale całkowity zakaz korporacje uznały za zbyt rygorystyczny. Wypracowaliśmy porozumienie - mówi Dariusz Działo z Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością w Lublinie. - Wyznaczymy dwa miejsca typu "Kiss&Ride". Jedno na ul. Noworybnej, drugie w okolicy ul. Koziej pod Ratuszem. Tam, taksówki, będą mogły jedynie podjechać i odebrać pasażera, postój nie będzie mógł trwać dłużej niż 5 minut - dodaje Działo.

Po uporządkowaniu ruchu na Starym Mieście ograniczony wjazd mają nie tylko taksówki, ale i dostawcy oraz mieszkańcy. O to, czy nikt nie wjedzie na zabytkowy obszar bez pozwolenia zadba specjalny, wysuwany automatycznie, słupek.

- Montażem tego urządzenia zajmie się Zarząd Dróg i Mostów - potwierdza Działo.

Niezależnie od tego korporacje mają do dyspozycji postoje w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta m.in. na ul. Bajkowskiego, Świętoduskiej oraz pl. Zamkowym.

Więcej o ruchu taksówek w najstarszej części Lublina w rozmowie reportera Radia ESKA Jacka Wernera. Posłuchaj:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE