Taksówkarz dorabia jako matematyk. Szykują się kolejne strajki? [AUDIO]

2020-12-16 16:04
Taksówkarz dorabia jako matematyk. Szykują się kolejne strajki? [AUDIO]
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Taksówkarze nadal walczą o przetrwanie. Zamknięte restauracje, zdalna nauka i praca oznaczają mniej pasażerów i mniejsze obroty. Pan Patryk z Lublina zauważa spadek kursów w stosunku do czasu sprzed pandemii.

 Jako matematyk z wykształcenia, dorabia udzielając korepetycji. - Jestem matematykiem z wykształcenia. Łączę jazdę samochodem z pracą młodzieżą. Mam jednego-dwóch uczniów tygodniowo - mówi w rozmowie z nami.

Kierowca samochód dzieli z kolegą. - Jeżdżę ze zmiennikiem. On wieczorami, ja w ciągu dnia. Trzeba się dogadywać teraz i sobie pomagać - dodaje.

Jak mówi, klientów zupełnie nie brakuje, ale realizowane są głównie krótkie kursy. - Mam kilkukilometrowe zlecenia. Czasami zdarzają się jazdy poza Lublin, np. do Nałęczowa czy do Łęcznej. Wszystko jest zamknięte, więc raczej dowożę pasażerów na jakieś domówki czy na zakupy. Takie są moje obserwacje - tłumaczy.

Taksówkarz myślał o założeniu działalności związanej z nauczaniem, stwierdził jednak, że własny biznes w czasie pandemii nie jest opłacalny.

- Łączę pracę kierowcy z uczeniem młodzieży - mówi nam jeden z lubelskich taksówkarzy

Wielu kierowców nie jest w stanie zarobić choćby na opłaty miesięczne. Taksówkarze domagają się włączenie do ustawy antycovidowej.

Po listopadowych i grudniowych akcjach protestacyjnych planowane są kolejne strajki w całej Polsce, także na Lubelszczyźnie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

*Imię zmienione na prośbę rozmówcy.

Moda choinkowa 2020. Nasi reporterzy odwiedzili świąteczny bazarek w Lublinie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE