wymiana ubrań

i

Autor: Pixabay

z drugiej ręki

Takiego miejsca w Lublinie jeszcze nie było. Pierwsza wymienialnia ubrań

2024-04-12 13:16

Już nie musimy zastanawiać się, co zrobić z ubraniami, które nam się odpodobały, ale nadal nadają się do użytku. W Lublinie powstała pierwsza stała wymienialnia ubrań.

Od 9 kwietnia w Lublinie można korzystać z wymienialni ubrań. Mieści się przy ul. Kowalskiej 3 i jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 9-17, a w sobotę w godz. 9-13. Można tam przynosić rzeczy, których już nie chcemy nosić, i przy okazji poszukać nowych, jeśli mamy ochotę na zmianę garderoby. Biletem wstępu do przyniesionych ubrań jest drobna opłata, czyli 10 zł. Uzyskane w ten sposób pieniądze pozwolą pokryć koszty związane z utrzymaniem lokalu i dbaniem o jakość czekających na nowych właścicieli i właścicielki przedmiotów.

Jak mówi pomysłodawczyni, wymiana ma najwięcej sensu, jeśli odbywa się w większej grupie osób – wtedy rośnie prawdopodobieństwo wyjścia z wymienialni z ubraniem w naszym guście i rozmiarze.

Potraktujcie to miejsce jak wielka szafa w centrum miasta, do której się odkłada i jednocześnie wyjmuje dobre, fajne rzeczy. Każdy takie ma, Każdy czegoś potrzebuje na różne okazje, a później to wisi. Prawdopodobnie nigdy kobieta z LSM nie spotkałaby się z panią z Czechowa, by sobie przekazać sukienkę… Tu może. I tak to ma działać. Nie każdy ma czas by wystawiać, sprzedawać czy odpowiadać na maile, pakować i wysłać. Nie każdy chce czekać na pieniądze z komisu. Jest tu i teraz 1 za 1, a 10 zł to niedrogo za oddanie swoich rzeczy i wzięcie innych, np. buty za sukienkę. Tu chodzi o wartość użytkową bo każdy zna swoje potrzeby – wyjaśnia pani Jolanta.

Zobacz zdjęcia: „Im mniej ubrań tym lepiej” Nad Zalewem Zembrzyckim w Lublinie odbył się „bieg na golasa”! [GALERIA]

Basia Olearka stylowa pani dyrektor, która projektuje ubrania