Tak mówiło się w czasach PRL! Czy pamiętasz te słowa? Sprawdź, jak sobie poradzisz z quizem!

i

Autor: NAC

QUIZ

Tak się mówiło w czasach PRL-u! Znasz te słowa? Sprawdź się w tym quizie!

2023-12-08 15:09

„Pewex” albo „prodiż”, z czym wam się kojarzą? Oczywiście z czasami PRL-u! Były to wyrazy używane w okresie od okresie od zakończenia wojny w 1945 roku do wczesnych lat 90. ubiegłego wieku. Wiele z tych słów już dawno wyszło z użycia, ale jest wiele osób, które nadal pamiętają, co znaczą! Wy też wiecie? To ten quiz nie będzie dla was żadnym problemem!

Wszystko z czasów PRL-u kojarzy się wielu osobom z czymś sentymentalnym. Wówczas ludzie odnosili się do siebie inaczej, częściej spotykali się na różnego rodzaju „prywatki” czy „imieniny”, a na ulicach można było słyszeć specyficzne słownictwo. Teraz rodzicom czy dziadkom trudno byłoby zrozumieć, co mówi dzisiejsza młodzież, ale młodym także mogliby nie wiedzieć, co oznaczają słowa z tamtych lat! Nadal pamiętasz co te słowa oznaczają? To na pewno rozwiążesz ten quiz. Wierzymy jednak, że osoby, które interesują się czasami PRL-u, na pewno poradzą sobie z tym quizem! Do dzieła!

Pamiętacie co to „murszardówka” albo „prodiż”? To w takim razie przygotowany przez nas QUIZ nie będzie dla ciebie żadnym problemem!

QUIZ. Jak mówiło się w czasach PRL-u? Sprawdź

QUIZ. Jak mówiło się w czasach PRL-u? Sprawdź

Pytanie 1 z 11
„Przychlast” to określenie kogoś:
Sekrety gwiazdy PRL Jonasza Kofty. Niewiarygodne, kiedy wyrobił dowód osobisty. Historia z Koprem

Czasy PRL – kiedy to było?

Czasy PRL przypadają na okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. Było wówczas dużo przemian społecznych i politycznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Z drugiej strony to także czas, w którym ludzie spędzali bardzo dużo ludzi wspólnie czas.

Zobacz także: Tak wyglądały wakacje w czasach PRL w woj. lubelskim! Sprawdź archiwalne fotografie

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE