Tak na starych zdjęciach wyglądał targ na Świętoduskiej w Lublinie. Musicie to zobaczyć!

i

Autor: fotopolska.eu

GALERIA

Tak na starych zdjęciach wyglądał targ na Świętoduskiej w Lublinie. Musicie to zobaczyć!

2023-09-22 11:55

Kiedyś to miejsc tętniło życiem, a dziś jest zupełnie nie do poznania. Mowa tu oczywiście o placu targowym na ulicy Świętoduskiej w Lublinie. Został on zlikwidowany w 1942 roku, ale pozostały po nim niesamowite zdjęcia. Zachęcamy do ich obejrzenia.

Lublin co roku zmienia się coraz bardziej. Pojawiają się nowe budowle, stare zostają wyburzane lub remontowane. Miasto zdecydowanie różni się od tego sprzed 10, 20 czy 50 lat. Czy wiedzieliście, że zanim pojawiły się galerie handlowe, to w mieście było dużo targów? Do najważniejszych z nich należał ten znajdujące się na ul. Świętoduskiej w Lublinie. Dziś pozostały po nim tylko wspomnienia.

Jarmark w Lublinie, czyli tradycja łączy się z nowoczesnością

Ten plac powstał przy ul. Świętoduskiej niedaleko kościoła św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny. Powstał on w miejscu dawnego ogrodu należącego do nieistniejącego już szpitala przy kościele św. Ducha. Przez lata to miejsce ciągle się zmieniało. Zniknął targ, pojawiły się nowe budowle, a to miejsce zostało zaadaptowane na parking. Na ten moment planowana jest tu budowa podziemnego parkingu stanowiącego część kompleksu rozrywkowo-handlowego Alchemia.

Zapraszamy was na kolejną sentymentalną podróż po starym Lublinie. Musicie zobaczyć te niesamowite zdjęcia z targu na Świętoduskiej. Zapraszamy do galerii!

Spróbuj także w naszym quizie!

To najważniejsze zabytki Lublina! Sprawdź, czy rozpoznasz je na zdjęciach!

Pytanie 1 z 10
Co jest na zdjęciu?
Pomnik Unii Lubelskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE