Tak może wyglądać nowy Dom Kolejarza. Stanie się on Centrum Sztuki i Młodzieży [GALERIA]

i

Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

miejskie inwestycje

Tak może wyglądać nowy Dom Kolejarza. Stanie się on Centrum Sztuki i Młodzieży [GALERIA]

2023-10-04 16:20

Nie będzie już Domu Kultury Kolejarza, a Centrum Sztuki i Młodzieży. Powstanie ono na fundamentach obecnego budynku. Znajdzie się tam Teatr im. H. Ch. Andersena, filia Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz DDK "Bronowice". Mieszkańcy Lublina mogą zapoznać się z projektem metamorfozy Domu Kultury Kolejarza i wyrazić swoje opinie.

Połączyli mieszkańców Polski i Litwy. Niezwykły portal w Lublinie

- To co prezentujemy jest pewnym kompromisem pomiędzy oczekiwaniami użytkowników, one były dużo większe, a możliwościami lokalizacyjnymi. Oczywiście pamiętać też trzeba, że nam zależy na wpisaniu tego projektu w rewitalizację dzielnicy - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Dokumentacja jest w toku realizacji. W przyszłym roku będziemy podejmowali decyzje już dotyczące uruchomienia projektu inwestycyjnego, ale jeszcze mamy czas na to, żeby się wypowiedzieć jak ma ten obiekt wyglądać.

Nowy budynek będzie miał 4 kondygnacje nadziemne i 2 podziemne, z czego jedna będzie miała charakter techniczny.

- Istniejący budynek będzie w dużej mierze rozebrany, żeby spełnić nowy program użytkowy Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży - mówi Sonia Peplińska z biura architektonicznego, które wykonało projekt Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży. - Budynek będzie spełniał trzy funkcje. Będzie podyktowany potrzebami trzech różnych instytucji. Główna część, największa będzie poświęcona teatrowi, a mniejsza, w trochę wydzielonej części bryły, będzie poświęcona dla Filii Biblioteki Miejskiej oraz dla przestrzeni do prowadzenia działań społeczno-kulturalnych.

Konsultacje społeczne potrwają do 18 października. Mieszkańcy projekt mogą zobaczyć w holu Urzędu Miasta przy ul. Spokojnej 2, w Filii nr 7 MBP przy ul. Kunickiego 35 oraz na stronie Urzędu Miasta.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i projekt nie będzie miał opóźnień, nowe Centrum Sztuki i Młodzieży może zostać otwarte w 2026 roku. Prawdopodobnie będzie kosztowało ponad 100 milionów złotych.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE