Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Andre Moura / Pexels

Szybka akcja policjantów z Lubelszczyzny ocaliła życie nastolatki ze Słowacji

2022-10-05 15:06

Dzięki szybkiej reakcji policjantów oraz zgłaszającej niepokojący incydent 15-letniej mieszkanki Łęcznej udało się uratować obywatelkę Słowacji. Chociaż nastolatka znajdowała się w innym kraju, to policjantom udało się uratować jej życie. Więcej o tej niesamowitej akcji ratunkowej przeczytacie w artykule.

Znajoma z internetu chciała się zabić, policjantom udało się uratować jej życie

Łęczyńscy policjanci otrzymali niepokojące zgłoszenie od 15-letniej mieszkanki Łęcznej, która poinformowała ich, że jej znajoma próbuje się zabić. Z jej relacji wynikało, że od jakiegoś czasu przez internet koresponduje z 19-letnią obywatelką Słowacji. Nastolatka była bardzo zaniepokojona, kiedy rano otrzymała od internetowej znajomej wiadomość z treści, której wynikało, że próbuję się zabić i zażyła 160 tabletek, które popiła alkoholem.

Zaniepokojona otrzymaną wiadomością dziewczyna zadzwoniła pod numer alarmowy 112, prosząc o pomoc. Główny problem polegał na tym, że zgłaszająca nie posiadała żadnych danych kontaktowych internetowej znajomej. Jedynymi informacjami, jakie posiadała był „nick” którym 19-latka posługiwała się w aplikacji. Po przyjęciu zgłoszenia do mieszkanki Łęcznej pojechali policjanci i polecili aby ciągle utrzymywała kontakt ze znajomą. Podczas prowadzenia korespondencji z dziewczyną udało im się uzyskać do niej numer telefonu i adres.

Następnie funkcjonariusze nawiązali współpracę z kolegami z KWP w Lublinie, KGP oraz służbami międzynarodowymi. Dzięki błyskawicznym działaniom wszystkich służb udało się uratować dziewczynę. Obywatelka Słowacji, która chciała targnąć się na własne życie, otrzymała pomoc i trafiła do szpitala pod opiekę lekarzy. Życie dziewczyny udało się uratować dzięki wspaniałej postawie 15 – latki, która zaniepokojona o stan zdrowia znajomej z internetu zareagowała błyskawicznie i dzięki temu uratowała jej życie. Policja przypomina o tym, by nie lekceważyć podobnych wpisów i nie bać się prosić o pomoc policjantów.

Osoby, które przechodzą trudny okres w swoim życiu mogą otrzymać bezpłatne wsparcie od specjalistów pod podanymi niżej numerami telefonów. Wsparcie specjalistów jest bezpłatne, a porady i pomoc udzielane są anonimowo. Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14:00-22:00). Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (czynny codziennie, przez całą dobę).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE