Sytuacja epidemiologiczna na Lubelszczyźnie: badania laboratoryjne potwierdziły ujemne wyniki [AKTUALIZACJA, AUDIO]

2020-03-10 0:21
Dziewiąty przypadek podejrzenia koronawirusa na Lubelszczyźnie.  [AKTUALIZACJA, AUDIO]
Autor: Mateusz Kasiak

U dziewięciu hospitalizowanych pacjentów w województwie lubelskim wykluczono obecność SARS-COV-2.

AKTUALIZACJA

19:00

U wszystkich dziewięciu osób hospitalizowanych na terenie województwa lubelskiego z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wynik badania okazał się ujemny - informuje Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego. W Polsce liczba pacjentów z potwierdzonym wirusem wzrosła do 17. Na Lubelszczyźnie 9 osób jest hospitalizowanych, 20 znajduje się w kwarantannie domowej, a 475 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

16:00

Nie potwierdzono żadnego przypadku SARS-COV-2 na terenie województwa lubelskiego mówił podczas konferencji prasowej Lech Sprawka, wojewoda lubelski. Zwiększyła się jednak liczba pacjentów z podejrzeniem wirusa.

Obecnie 9 osób jest hospitalizowanych, 20 znajduje się w kwarantannie domowej, a 475 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

8:00

To już szósty przypadek podejrzenia SARS-COV-2 w naszym regionie. Pacjent przebywa w szpitalu w Białej Podlaskiej. Do lecznicy trafił z Terespola.

- Dzisiaj przybyła jedna osoba w godzinach rannych. Mam nadzieję, że podobnie, jak wyniki pięciu pozostałych hospitalizowanych osób, także dzisiaj poznamy wyniki tego pacjenta i dowiemy się, czy jest koronawirus na terenie województwa lubelskiego - tłumaczy wojewoda Sprawka.

- Sześć osób z podejrzeniem koronawirusa na Lubelszczyźnie - mówi wojewoda lubelski, Lech Sprawka

W sumie hospitalizowanych pacjentów z podejrzeniem koronawirusa na terenie naszego województwa jest sześciu. Kwarantannie poddanych jest trzy osoby. Nadzorem epidemiologicznym ponad 360. Wyniki badań hospitalizowanych pacjentów powinniśmy poznać dzisiaj popołudniem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE