Tak wyglądały lubelskie szkoły w czasach PRL-u! Rozpoznajesz te miejsca?

i

Autor: fotopolska.eu

quiz

Szkoły w czasach PRL-u. Pamiętasz te czasy? Sprawdź swoją wiedzę w quizie

2023-12-08 15:12

W PRL-u nie żyło się łatwo, ale jedno pozostało niezmienne: dziś, tak i wtedy, dzieci musiały chodzić do szkoły. Jednak lekcje i organizacja zajęć pod wieloma względami różniły się od dzisiejszych. Pamiętasz, jak wtedy wyglądała szkolna codzienność? Koniecznie sprawdź się w naszym QUIZIE!

O tym, jak wyglądała nauka w PRL-u naszych rodziców i droga do szkoły, zwłaszcza naszych tatów, opowiada się legendy. I nic dziwnego, bo od czasu, kiedy przeszły do historii, minęły dziesięciolecia. Sprawdźmy, ile z usłyszanych opowieści było prawdziwych i co z nich pamiętasz!

PRL – kiedy był?

PRL to historyczne państwo polskie istniejące pomiędzy 1944 a 1989 rokiem. Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej została uchwalona 22 lipca 1952 r. Powojenne lata to czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów i ograniczony dostęp do informacji.

Co pamiętasz ze szkoły w czasach PRL-u? Sprawdź się w tym quizie

Szkoła w PRL-u. Tak kiedyś wyglądały lekcje! QUIZ

Pytanie 1 z 11
Ile klas liczyła szkoła podstawowa po 1966 r.?
Seriale epoki PRL-u. Na czym polegał ich fenomen? Historia z Koprem

Zobacz także: Tak wyglądały lubelskie szkoły w czasach PRL-u! Rozpoznajesz te miejsca?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE