Sytuacja na granicy sprawia, że coraz więcej osób wstępuje do WOT

i

Autor: zdjęcie nadesłane, 2 LBOT

Sytuacja na granicy sprawia, że coraz więcej osób wstępuje do WOT

2021-11-25 11:30

Coraz więcej osób jest zainteresowanych służbą w WOT na Lubelszczyźnie. Może mieć to związek z sytuacją na granicy. Jak przyznał nam oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej rzeczywiście w ostatnim czasie WOT odnotował zwiększenie zainteresowania służbą.

- Ostatnie nasze wcielenie do służby miało miejsce 20 listopada, zgłosiło się 70-ciu nowych ochotników - mówi kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT. - Wstępując do Wojsk Obrony Terytorialnej można mieć realny wpływ na bezpieczeństwo w swoim regionie, stąd też niewątpliwie możemy powiązać to co się obecnie dzieje na granicy z Białorusią z faktem, że notujemy zwiększenie zainteresowania naszą formacją.

Do Wojsk Obrony Terytorialnej może zapisać się każdy, kto jest obywatelem Polski, ma ukończone 18 lat, nie jest karany i jego stan zdrowia pozwala na pełnienie czynne służby wojskowej.

Nowi ochotnicy nie trafiają jednak od razu na granicę. Najpierw muszą przejść 16-dniowe szkolenie. Dopiero po nim kierowani są do swojego macierzystego pododdziału.

Sonda
Czy chciałbyś wstąpić do WOT?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE