Synoptyk IMGW ostrzega! W środę w części będzie załamanie pogody!

2022-08-10 8:51
Synoptyk IMGW ostrzega! W środę w części będzie załamanie pogody!
Autor: pexels.pl

To kolejny dzień odpoczynku od afrykańskich upałów. Temperatura sięga około 25 stopni. W środę przeważnie pogodnie i ciepło, w ciągu dnia będą się jednak rozwijały chmury, miejscami zachmurzenie będzie umiarkowane. Jednak pogoda nie będzie tak idealna. - Na południowym wschodzie możliwe burze - powiedziała PAP synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

- W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie nieco więcej chmur. Tam przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Natomiast na północy kraju możliwe krótkotrwałe mgły, które mogą ograniczać widzialność do 400-500 metrów - zapowiedział synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Zaznaczył, że w nocy temperatura minimalna - na przeważającym obszarze kraju - będzie się wahać od 9 stopni na północy do 15 st. C na południowym zachodzie.

- Rano pogodnie w całym kraju. Bez groźnych zjawisk atmosferycznych - przekazała PAP synoptyk. Burze, które po południu rozwiną się na południowym wschodzie mogą się utrzymać do wieczora - dodała.

Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia

Prognoza synoptyczna Małgorzaty Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakłada, że w środę temperatura maksymalna będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza na Podhalu, 24-26 stopni w centrum kraju do 29 st. C na zachodzie.

IMGW prognozuje, że noc będzie pogodna - w drugiej połowie lokalnie mogą wystąpić mgły, które będą ograniczały widzialność do 500 metrów.

ZOBACZ TAKŻE: Po burzy w Lublinie

Temperatura minimalna w nocy wyniesie 9 stopni Celsjusza na Pomorzu i w Karpatach, na Suwalszczyźnie 10 st. C, w centrum 13-14 stopni, a na krańcach zachodnich sięgnie 15 stopni Celsjusza.

Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE