​Symboliczna wiecha zawieszona. Rozbudowa SPSK1 w Lublinie bliska końca

i

Autor: Mateusz Kasiak

​Symboliczna wiecha zawieszona. Rozbudowa SPSK1 w Lublinie bliska końca

2021-07-06 18:04

Chodzi o ukończenie budowy największego, centralnego budynku inwestycji przy ul. Staszica 16. Ma mieścić szpitalny oddział ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów i nowoczesne kliniki.

To trzeci etap prac. Przed wykonawcą roboty wykończeniowe. - Budynek jest w stanie surowym. Przed nami wykończenie. Wszystko poszło dobrze. Jedynie epidemia opóźniła część dostaw. Mamy nadzieję, że zamkniemy się w planowanym budżecie - mówi Michał Wrzosek, rzecznik prasowy firmy Budimex, wykonawcy inwestycji.

Całkowita powierzchnia budynku to 33,7 tys. m2, powierzchnia użytkowa wynosi 15,5 tys. m2.

W budynku znajdzie się blok operacyjny z ośmioma salami, oddziałem ratunkowym oraz intensywną terapią. - Będziemy mieli kliniki zabiegowe i specjalistyczne oraz sale diagnostyczne dla pacjentów - wylicza Beata Gawelska, dyrektorka SPSK1.

- Chodzi przede wszystkim o podniesienie jakości leczenia i kształcenia. Nowością będzie czwarty w Lublinie SOR i lądowisko dla helikopterów ratunkowych - dodaje dyr. Gawelska.

- Nowe warunki pomogą pacjentom z województwa i z całego kraju. Biorąc pod uwagę zasługi szpitala w czasie pandemii i trudne warunki infrastrukturalne, teraz może być tylko lepiej - tłumaczy Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

To trzeci etap trwającej od 2016 roku inwestycji.

Jej ukończenie planowane jest na lipiec 2022 roku. Pacjenci z nowych klinik skorzystają w 2023 roku.

Łączny koszt prac to 233 miliony złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE