Święto Drzewa w UMCS. Uczniowie i studenci posadzą 40 sadzonek

2021-10-08 14:54
Święto Drzewa w UMCS. Uczniowie i studenci posadzą 40 sadzonek
Autor: Mateusz Kasiak

To będzie wielkie zielone święto. Akademicy i studenci UMCS wspólnie z uczniami posadzą kilkadziesiąt królewskich sadzonek. Ideą - wartości ekologiczne - mówi nam Aneta Adamska, rzeczniczka uczelni.

W akcji udział bierze 15 szkół partnerskich z Lublina i z województwa lubelskiego, którzy razem z UMCS i z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie przyczyniają się do zwiększenia terenów zielonych na Lubelszczyźnie.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w poniedziałek, 11 października, a wpisuje się w Święto Drzewa, które w tym roku wypada w niedzielę, 10 października.

- Chcemy zacieśnić relacje między naszymi instytucjami, a jednocześnie promować postawy ekologiczne. Posadzonych zostanie 40 dębów szypułkowych na terenach szkół partnerskich - dodaje Adamska.

A sadzić będą m.in. szkoły z Lublina, Zamościa, Lubartowa, Puław, z Biłgoraja czy z Kraśnika.

​Wszystko, by pokazać, że drzewa to nasi sojusznicy w walce o planetę. - Ponieważ pochłaniają dwutlenek węgla i neutralizują zanieczyszczenia powietrza. Oprócz tego mają też jeszcze inne właściwości, które są szczególnie doceniane przez mieszkańców miast: produkują tlen, redukują hałas, obniżają odczuwalną temperaturę latem i poprawiają komfort życia - wylicza rzeczniczka UMCS.

Akcja sadzenia drzew już 11 października. O godz. 9:00 zainauguruje ją na terenie III LO. im. Unii Lubelskiej w Lublinie rektor UMCS, prof. Radosław Dobrowolski; dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Zygmunt Byra oraz dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, Grzegorz Lech.

Więcej szczegółów i lista szkół biorących udział w akcji na umcs.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE