Spodziewaj się niespodziewanego. We wtorek śnieg, deszcz, mgły, a nawet burze

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Spodziewaj się niespodziewanego. We wtorek śnieg, deszcz, mgły, a nawet burze

2023-03-14 9:48

Po wtorkowej pogodzie możemy się spodziewać absolutnie wszystkiego! W czterech województwach deszczowa pogoda, w woj. lubuskim mgły, śnieg w górach, a w części kraju gwałtowne wichury. Na północnym zachodzie możliwe są nawet burze! Sprawdź prognozę pogody!

Tylko deszcz w czterech województwach i mgły w lubuskim mogą utrudnić jazdę kierowcom. Na północnym zachodzie możliwe burze. Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, a sprzęt do zimowego utrzymania nie pracuje – poinformowała w porannym komunikacie GDDKiA.

Opadów można się spodziewać w Warmińsko-Mazurskim, Wielkopolskim i Dolnośląskim. Deszcz, ale  także i mgły w woj. lubuskim.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Sprzęt do zimowego utrzymania nie pracuje, pozostaje w stanie gotowości.

GDDKiA przekazała, że w dzień zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu; na północnym zachodzie możliwe burze. W Tatrach opady śniegu.

Temperatura maksymalna od 8 st. C w rejonach podgórskich Karpat, około 12 st. C w centrum, do 15 st. C na południu; w rejonie oddziaływania wiatru halnego może być około 17 st. C.

Ostrzeżenia IMGW

Przed silnym wiatrem w północno-zachodniej i południowo-wschodniej Polsce oraz utrzymującymi się wichurami na pogórzu i w górach ostrzegł we wtorek IMGW.

Najtrudniejsza sytuacja utrzymuje się w południowych powiatach woj. podkarpackiego i małopolskiego. Do wieczora obowiązują tam ostrzeżenia drugiego stopnia. Wieje tam silny wiatr o średniej prędkości 35 km/h do 45 km/h, a w porywach około 90 km/h, lokalnie po północy do 100 km/h, z południa i południowego zachodu.

Wiatr o prędkości do 88 km/h jest zdolny łamać drzewa, zrywać dachówki i uszkadzać budynki. Silna wichura, czyli wiatr wiejący do 102 km/h może zrywać dachy, wyrywać drzewa z korzeniami czy łamać słupy energetyczne.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW wydało dla woj. pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, a także dolnośląskiego. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego zachodu w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Natomiast w południowej części woj. lubelskiego i w woj. podkarpackim pierwszy stopień obowiązuje do południa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE