wereszyn wypadek

i

Autor: policja hrubieszów

tragedia

Śmiertelny wypadek ukraińskiego busa. Zajmuje się nim prokuratura

2023-11-20 17:21

Po tragicznym wypadku ukraińskiego busa w Wereszynie (pow. hrubieszowski) prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Na miejscu zmarły dwie kobiety w wieku 20 i 60 lat oraz 6-letnia dziewczynka. Śledczy planują przedstawienie zarzutów 31-letniemu kierowcy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 5 rano na drodze wojewódzkiej nr 844 w miejscowości Wereszyn w gminie Mircze. Busem w kierunku przejścia granicznego w Dołhobyczowie podróżowało 10 obywateli i obywatelek Ukrainy.

- Postępowanie prokuratury prowadzone jest w sprawie sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu wielu osób, tj. 9 pasażerów przez kierującego pojazdem marki volkswagen crafter - przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zamościu Anna Rębacz

Według ustaleń prokuratury, jadąc w złych warunkach atmosferycznych przy panującej mgle i mokrej nawierzchni jezdni, z nieustalonej przyczyny 31-letni obywatel Ukrainy zjechał na przeciwległy pas drogi, a następnie uderzył w przydrożne drzewo, w wyniku czego obrażeń ciała doznały 4 osoby, zaś ciężkich obrażeń ciała skutkujących zgonem na miejscu zdarzenia doznały trzy pasażerki - w wieku 60 i 20 lat oraz 6-letnia dziewczynka.

Aktualnie troje poszkodowanych przebywa w szpitalu. Są to dwie kobiety i niespełna 3-letni chłopczyk, który jest w stanie ciężkim stabilnym. Trzy osoby wyszły już ze szpitala.

- Sprawca zdarzenia również przebywa w szpitalu. Nie został jeszcze przesłuchany. Planowane jest przedstawienie mu zarzutów – dodała Rębacz.

Sekcja zwłok ofiar wypadku zaplanowana jest na środę.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie. Za sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym, której następstwem jest śmierć człowieka, grozi do 15 lat więzienia.

Wypadek pod Rzeszowem. Ogromne korki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE