Reksio

i

Autor: SFR

QUIZ

Słynne psy z okresu PRL-u. Ile o nich wiesz? Sprawdź w tym quizie!

2023-10-30 16:17

Psy bez wątpienia są najlepszymi przyjaciółmi człowieka! W domu każdego dziecka i dorosłego jest mieć w domu takiego pupila. Nie inaczej było w czasach PRL-u. W tamtym okresie powstało wiele psich gwiazd, które swoją popularnością mogłyby dorównać dzisiejszemu „Psiemu patrolowi”! Jak dobrze pamiętasz produkcje tamtego okresu? Sprawdź się w naszym quizie o najpopularniejszych psach z czasów PRL-u?

Bez wątpienia czasy PRL-u w Polsce nie należy do najłatwiejszych. Dorobek kulturowy tamtego okres w znikomej części przetrwał do dziś. Kiedyś bajki stworzone przez tamtejszych twórców były częścią codziennego życia i wieczornym rytuałem każdego dziecka. Później rodzice zajmowali telewizor, gdy po dobranocce maluchy szły spać. Często temu rodzinnemu obrazkowi towarzyszył wierny przyjaciel — pies. Między innymi dlatego widzowie tak sobie cenili oglądanie produkcji ze zwierzakami. Jak dobrze pamiętasz tamte czasy?

Jeżeli nie mają one przed Tobą żadnych tajemnic, to zobacz, jak poradzisz sobie z tym quizem o psich gwiazdach z okresu PRL-u. Znajdziecie tu pytania o seriale, filmy czy bajki z tamtych czasów. Tylko prawdziwi znawcy będą mieć komplet punktów! Koniecznie sprawdźcie!

Scena ostrego seksu wstrząsnęła epoką PRL. Historia z Koprem

PRL – kiedy był?

PRL to historyczne państwo polskie istniejące pomiędzy 1944 a 1989 rokiem. Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej została uchwalona 22 lipca 1952 r. Powojenne lata to czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów i ograniczony dostęp do informacji.

Sprawdź się w poniższym quizie wiedzy czasach PRL-u!

Quiz Psie gwiazdy PRL-u. Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 10
Kto użyczył głosu pacynce z programu „Piątek z Pankracym”?

Zobacz także: Tak wyglądały lubelskie szkoły w czasach PRL-u! Rozpoznajesz te miejsca?

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE