Wójtowicz

i

Autor: Instagram

Sitkarze uczczą minutą ciszy pamięć o Tomaszu Wójtowiczu

2022-10-25 14:43

Polska Liga Siatkówki (PLS) poinformowała, że wszystkie mecze najbliższych kolejek ekstraklasy siatkarzy oraz siatkarek, a także środowe starcie o Superpuchar Polski zostaną poprzedzone minutą ciszy na znak żałoby po śmierci Tomasza Wójtowicza.

- To ogromna strata dla światowej siatkówki, bo odszedł nie tylko wybitny, niepowtarzalny gracz, lecz przede wszystkim wspaniały człowiek" - podkreślił prezes PLS Artur Popko cytowany na oficjalnej stronie ligi.

Minutą ciszy uczczona zostanie pamięć Wójtowicza przed wszystkimi meczami najbliższych kolejek ekstraklasy siatkarzy i siatkarek, 1. ligi mężczyzn, a także środowym spotkaniem o Superpuchar Polski między Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskim Węglem, które zostanie rozegrane właśnie w Lublinie. Przygotowane zostaną także specjalne koszulki, w których drużyny wyjdą na prezentację, a w hali, która niedawno zyskała imię siatkarskiej legendy, zostanie rozpostarta specjalna sektorówka.

Wójtowicz, jeden z najwybitniejszych polskich siatkarzy, mistrz świata z Meksyku z 1974 roku oraz złoty medalista olimpijski z Montrealu z 1976, zmarł w poniedziałek. Miał 69 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE