Jezioro Łoniewskie

i

Autor: Archwium/regionwielkopolska.pl Jezioro na Nizinie Południowowielkopolskiej, na terenie Pojezierza Leszczyńskiego, położone na południowych obrzeżach miasta Osieczna w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Osieczna. Wzdłuż linii brzegowej rozciągają się malownicze plaże ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą turystyczną.

wakacje

Sezon kąpieliskowy rozpoczęty! Tu sprawdzisz czystość kąpielisk

2023-06-01 13:35

1 czerwca rozpoczyna się w Polsce oficjalny sezon kąpielowy. Potrwa do 30 września. Czystość kąpielisk morskich i śródlądowych można sprawdzać w serwisie prowadzonym przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Zgodnie z ustawą Prawo wodne sezon kąpielowy trwa od 1 czerwca do 30 września. Dokładny okres funkcjonowania konkretnego kąpieliska lub tzw. miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli określa jego organizator. Musi on zmieścić się w tych ramach czasowych.

Serwis kąpieliskowy działa pod adresem sk.gis.gov.pl i obecnie jest w nim uwzględnione 691 kąpielisk wyznaczonych uchwałami rad gmin.

Nowe czarne punkty wodne na Mazowszu! Groza na kąpieliskach

Woda w miejscach przeznaczonych do kąpieli jest monitorowana pod kątem zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Badania obejmują też m.in. kontrolę obecności innych zanieczyszczeń takich, jak materiały smoliste, szkło, tworzywa sztuczne, guma i inne.

W razie przekroczenia dopuszczalnych wartości określonych parametrów wydawany jest zakaz kąpieli. Przywrócenie możliwości bezpiecznego kąpania następuje po wykonaniu kolejnego badania wody, które wykaże odpowiednią czystość.

Zobacz także: Czuć już lato! Tak wyglądał niedzielny wypoczynek na Zalewem Zemborzyckim

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE