Czy rozpoznasz te marki aut z czasów PRL-u? Sprawdź się w quizie!

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Samochody z czasów PRL-u. Sprawdź się w tym quizie, co o nich wiesz

2023-12-01 15:57

Kiedyś samochód był synonimem prawdziwego luksusu. W czasach PRL-u nie było tak dużo samochodów. Z opowieści rodziców czy dziadków słyszymy, że w całej wsi miała go tylko jedna osoba! Obecnie jest to dla nas nie do pomyślenia! Samochody z okresu PRL nie mają dla was tajemnic? Sprawdź się w naszym quizie!

Trabant, Polonez, Maluch… te samochody kojarzą nam się przede wszystkim z czasami PRL! Po II wojnie światowej na ulicach stopniowo zaczęło się pojawiać coraz więcej aut. Wiele marek, które w tamtych czasach były produkowane w Polsce, już znikły z krajobrazu ulic w kraju. Teraz niemałą sensację wzbudza Syrenka, Trabant czy nawet maluch!

Jesteście miłośnikami motoryzacji? Rozwiązanie quizu dotyczącego perełek na czterech kółkach z okresu PRL będzie dla was prawdziwą przyjemnością!

Smutny los dziecięcego gwiazdora PRL Jego GRÓB jest w FATALNYM stanie l Niezapomniani

Okres PRL – kiedy był?

PRL to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to okres, kiedy ludzie najczęściej spotykali się i spędzali ze sobą każdą wolną chwilę.

Zapraszamy do rozwiązania poniższego QUIZU!

QUIZ. Co wiesz o samochodach z czasów PRL?

Pytanie 1 z 9
W którym roku rozpoczęto seryjną produkcję Poloneza?

Zobacz: Tak w czasach PRL wyglądała lubelska dzielnica Rury! Czy rozpoznacie te miejsca?

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE