Auto Google Street View

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

CIEKAWOSTKI

Samochody Google Street View w woj. lubelskim. W których miejscowościach się pojawią? Mamy listę!

2024-04-02 15:34

Dzięki Google Street View każdy z nas może odbyć wirtualny spacer po wybranej miejscowości w wielu zakątkach świata. Jest to możliwe dzięki zdjęciom, które zostały wykonane przez charakterystyczne pojazdy wyposażone w aparaty fotograficzne. W najbliższych miesiącach samochody te pojawią się w naszym kraju i dotrą między innymi na Lubelszczyznę!

Aut Google Street View na ogół nie sposób przeoczyć. Są one odpowiednio oznaczone, a przede wszystkim wyróżniają je charakterystyczne kamery/aparaty przymocowane na dachu pojazdów. Co jakiś czas samochody te wyruszają w wybrane rejony, by uaktualnić zrobione przed laty fotografie. Nad wyznaczeniem ich poszczególnych tras pracuje zespół logistyczny, ale i tak na to, w jakich miejscowościach te pojazdy faktycznie się pojawią, ma wpływ wiele składowych.

„Ze względu na czynniki od nas niezależne (pogoda, remonty dróg itp.) nasze samochody mogą nie jeździć lub możemy wprowadzić drobne zmiany w harmonogramie. Pamiętaj też, że podajemy konkretne miasta, ale możemy fotografować również mniejsze miejscowości w okolicy” – czytamy na stronie Google Street View. I dalej: – „Zanim wyruszymy w drogę, rozważamy wiele czynników, takich jak ukształtowanie terenu, warunki klimatyczne i gęstość zaludnienia, aby dobrać odpowiednią flotę i zrobić najlepsze zdjęcia”.

Jare Gody w Lublinie. Pożegnali zimę słowiańskim topieniem marzanny

Samochody Google Street View na Lubelszczyźnie. Przez które miejscowości przejadą?

Jak się okazuje, auta Google już od marca jeżdżą po Polsce, by zaktualizować wcześniej wykonane fotografie w naszym kraju. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będzie je tu można spotkać do listopada. Podczas przejażdżki po naszym państwie pojazdy GSV zawitają także do kilku miejscowości położonych w województwie lubelskim! Jesteście ciekawi, gdzie dokładnie przejadą samochody Google Street View po Lubelszczyźnie? Oto aktualna lista miejscowości, w których w najbliższych miesiącach mogą się pojawić:

  • Biała Podlaska,
  • Łuków,
  • Międzyrzec Podlaski,
  • Stoczek Łukowski.

Zobacz także: Biała Podlaska na starych zdjęciach. Zobacz miasto sprzed 100 lat! [GALERIA]