Czy rozpoznasz słynne marki odzieżowe po logo? Sprawdź w tym quizie swoją wiedzę!

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Rozpoznasz logo marek? Sprawdź w quizie swoją wiedzę!

2023-11-03 15:53

Każdy zna to logo! Widujemy je na ulicach, w sklepach i jesteśmy w stanie je wszędzie rozpoznać. Ten znak graficzny potrafi nam podpowiedzieć, jakiej marki jest dana rzecz i czy warto ją kupować. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę? Rozwiąż ten quiz i sprawdź czy rozpoznasz słynne matki odzieżowe po samym logo!

Logo marki odzieżowej to unikalna forma graficzna w formie stylizowanego napisu, symbolu lub inne formy, dzięki której jesteśmy w stanie odróżnić marki od siebie Może występować w trzech postaciach – znaku będącego symbolem, sygnetem lub logotypem, a nawet pełnego logo. Umieszcza się je na budynkach, w reklamach lub na samych przedmiotach, które kupujemy.

Logo marki modowej służy przede wszystkim do identyfikacji konkretnego przedsiębiorstwa, organizacji bądź marki. W ten sposób odróżniamy jedną markę od drugiej. Dzięki tym znakom graficznym marki mogą podkreślić swoją indywidualność i tożsamość.

Mama a własna firma

Jak podaje Wikipedia, w literaturze można spotkać różne klasyfikacje symboli firmowych. G. Hardy w książce „Podręcznik projektantów logo” wyróżnia:

  • logotyp
  • glif
  • monogram
  • znaki graficzne
  • postacie
  • znaki abstrakcyjne i symboliczne
  • emblemat

Widoczne logo marki nierzadko świadczy o prestiżu. Dlatego tak wiele osób stawia na tak drogie przedmioty, aby podkreślić swoją przynależność klasową i pokazać światu, że może sobie pozwolić na tego typu luksus. Znasz się na markach odzieżowych? To na pewno z łatwością rozwiążesz ten quiz!

Czy rozpoznasz słynne marki odzieżowe po logo? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czy wiesz jakiej marki jest to logo?
Czy wiesz jakiej marki jest to logo?

Zobacz także: Tak w czasach PRL wyglądała lubelska dzielnica Rury! Czy rozpoznacie te miejsca?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE