Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie zbliża się do końca. Zobacz postępy prac!

2023-01-31 19:12

Trwają już prace wykończeniowe w SP przy ul. Władysława Jagiełły w Lublinie. Inwestycja za blisko 18 mln zł ma się zakończyć jeszcze w tym półroczu. Zobaczcie postępy!

Celem trwającej przebudowy Szkoły Podstawowej nr 52 na lubelskim Felinie jest powiększenie placówki o nowy segment do zajęć lekcyjnych oraz kuchnię i stołówkę.

– Zadanie znacząco poprawi warunki kształcenia uczniów na Felinie w kontekście rosnącej w tej części miasta liczby mieszkańców. Aktualnie w placówce uczy się ponad 600 uczniów, dzięki rozbudowie w nowej części znajdzie się miejsce dla dodatkowych 500 dzieci – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Jak postępują prace?

Inwestycja weszła już w fazę wykończeniową. Aktualnie w nowej części budynku szkoły trwa m.in. montaż kamer, oświetlenia, tablic i instalacji dzwonkowej oraz malowanie ścian i sufitów. Na pierwszym i drugim piętrze położono już płytki na schodach i klatkach schodowych, a także wykładziny podłogowe. Zamontowano balustrady, sufity podwieszane i ślusarkę aluminiową.

W parterowym budynku, w którym będzie się mieścić stołówka i kuchnia, również trwa kładzenie posadzek i płytek, a w lutym zakończy się m.in. montaż instalacji wodnej, kanalizacyjnej i CO.

Jak będzie wyglądać SP nr 52 po zakończeniu przebudowy?

– Nowo wybudowaną infrastrukturę szkolną tworzy trzykondygnacyjny segment przeznaczony do zajęć lekcyjnych w kształcie litery „L”, który powstał po stronie północno-zachodniej istniejącego budynku. Nowa część jest niezależna, ale połączona funkcjonalnie z istniejącą szkołą, korytarzami na wszystkich kondygnacjach w sposób zapewniający swobodną komunikację – zapewnia Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Nowa część SP nr 52 obejmuje 16 klasopracowni oraz segment podpiwniczony, w którym znajdują się szatnie i pomieszczenia techniczne. Z kolei część, w której mieści się kuchnia i stołówka (wraz z pomieszczeniami technicznymi, zapleczem kuchennym i magazynami) liczy ponad 550 m2 i jest w stanie pomieścić 184 uczniów. Przebudowany segment ma być w stanie wydawać nawet 1,5 tys. posiłków dziennie.

Koszt inwestycji opiewa na prawie 18 mln zł. Prace, które ruszyły w grudniu 2021 r. mają zakończyć się do 19 maja br. (pierwotnie inwestycja miała zostać oddana pod koniec listopada ub. r.).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE