Rower

i

Autor: pixabay.com

INWESTYCJE

Rowerzystom będzie łatwiej dotrzeć z Lublina do Świdnika

2023-03-28 11:38

Lublin zbliży się do Świdnika... infrastrukturalnie. Łatwiej będą mieli zarówno kierowcy, jak i piesi i rowerzyści. Szykuje się kilka ważnych inwestycji na styku granic Lublina i Świdnika, a także w granicach "Miasta Wysokich Lotów".

Ucieszą sie na pewno ci, którzy regularnie pokonują ul. Dworcową w Świdniku. Jeszcze w tym roku ma zostać wyłoniony wykonawca projektu i przebudowy tej ulicy.

- Zapowiadane inwestycja to duże ułatwienie dla poruszających się w tym rejonie rowerzystów - ocenia Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego i dodaje: - Swego czasu były plany, aby na całej jej długości wybudować drogę rowerową, ale gdy pozostanie ona ulicą o małym natężeniu ruchu to rowerzyści na pewno zyskają, bo będą mogli bezpiecznie poruszać się równą jezdnią.

Projektu ma doczekać się też droga rowerowa od Krępieckiej do Ronda Jana Pawła II w Świdniku.

- Budowa drogi rowerowej wzdłuż Jana Pawła w Świdniku to naprawdę świetna wiadomość, tak naprawde oba te miasta nie mają sensownego połączenia dla cyklistów, a od czasu otwarcia obwodnicy Lublina jest jeszcze gorzej. Zapomniano wówczas o rowerach całkowicie. Przy tej inwestycji jest jednak jeden potencjalny problem. Budową ma zająć się samorząd Świdnika, więc droga zakończy sie na granicy z Lublinem i tu już musimy liczyć na nasze miasto, aby zadbało o kontynuację - mówi Kowalik.

To nie koniec dobrych wiadomości.

Z kolei w przyszłym roku ma rozpocząć się budowa drogi rowerowej do Świdnika, a fragment ul. Felin zyska nawierzchnię utwardzoną.

Wciąż w trakcie koncepcji i na etapie rozmów jest nowy chodnik z Felina w kierunku nowych marketów. Z kolei tetam budowy skrzyzowania ślepej w tym momencie ulicy na wysokości pętli autobusowej Felin Spiessa trafił doWydziału Inwestycji Miasta Świdnik.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE