Ulica Szmaragdowa w Lublinie

i

Autor: Urząd Miasta Lublin Ulica Szmaragdowa w Lublinie

Remont na Szmaragdowej. Mieszkańcy sami "załatwili" sobie chodniki i jezdnię [GALERIA]

2021-05-06 16:31

Mieszkańcy z ulicy Szmaragdowej na lubelskich Czubach śmiało mogą twierdzić, że "chcieć - znaczy móc". Dzięki oddanym przez nich głosom w trakcie 6. edycji Budżetu Obywatelskiego, przy ich domach pojawiły się nowe nawierzchnie ulic i chodniki.

Środki finansowe z Budżetu Obywatelskiego pozwoliły na położenie nowych nawierzchni ulic i chodników na Czubach Południowych. Projekt D-23 „Remont ciągów pieszo-jezdnych przy ul. Szmaragdowej” został zrealizowany w 2020 roku.

Cieszy nas to, że mieszkańcy konsekwentnie poprawiają przestrzeń swoich osiedli korzystając ze środków oferowanych przez Miasto w ramach Budżetu Obywatelskiego. Świadczy to o tym, jak potrzebna i ważna jest ta forma partycypacji – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Jak wygląda ulica Szmaragdowa po zmianach? Sprawdźcie w poniższej galerii:

W 2020 roku wykonano remont, polegający na ułożeniu nowej nawierzchni dwóch sięgaczy, czyli bocznych ślepych uliczek pozwalających na dojazd do posesji, przy ul. Szmaragdowej. Inwestycja dotyczyła odcinka pomiędzy posesjami nr 36 a 46 oraz pomiędzy 4 a 14. Wyremontowany został także fragment chodnika. Z odnowionej jezdni i chodnika mieszkańcy korzystają już od zeszłego roku. Projekt o wartości 300 tys. zł wsparło w głosowaniu 2607 mieszkańców. Zrealizowano go w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

Przypominamy też, że tylko do 7. maja trwa zgłaszanie projektów do 8. już z kolei edycji Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły są na stronie Lubelskiego Ratusza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE