parada w Wielkiej Brytanii

i

Autor: PAP/EPA/TOLGA AKMEN

klimat

Rekordowe upały w Wielkiej Brytanii. Trzech żołnierzy zemdlało w czasie ceremonii

2023-06-10 19:45

Takich temperatur w Wielkiej Brytanii nie było od dwóch dekad. Co najmniej trzech żołnierzy z ceremonialnych jednostek brytyjskiej armii zemdlało w sobotę z powodu upału w trakcie odbywającej się w Londynie parady wojskowej wraz z przeglądem wojsk dokonywanym przez księcia Williama.

Na zdjęciach i nagraniach wideo widać m.in. puzonistę z orkiestry wojskowej, który zasłabł w trakcie gry, po czym po dłuższej chwili podniósł się i próbował kontynuować, ale ostatecznie zabrano go z placu defiladowego Horse Guards Parade. W tym samym czasie w tle widać innego żołnierza niesionego na noszach.

Uroczystością, na której do tego doszło, była druga z serii trzech parad połączonych z przeglądem wojska, które nazywane są Trooping the Colour. Najważniejsza będzie miała miejsce za tydzień, w oficjalne urodziny brytyjskiego monarchy, i wówczas paradę przyjmie Karol III. Zwykle w takim wydarzeniu bierze udział ponad 1400 żołnierzy z ceremonialnych jednostek brytyjskiej armii, 200 koni i 400 członków orkiestr wojskowych.

Ceremonia odbyła się podczas wyjątkowo gorącej pogody. W Wielkiej Brytanii po raz pierwszy w tym roku temperatura przekroczyła 30 stopni Celsjusza i według urzędu meteorologicznego Met Office to najwcześniejsza data od prawie 20 lat, kiedy przekroczony został poziom 30 stopni. W hrabstwie Surrey na południu Anglii odnotowano nawet 31,2 st. C.

Zobacz zdjęcia: Stworzyli 8-metrowy dywan z kwiatów

Potężny pożar na Kamionku. Spłonął budynek przy Gocławskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE