Regionalizacja obostrzeń. Od 26.04 zmiany w obostrzeniach w województwie lubelskim

2021-04-21 15:51
Lockdown w Polsce
Autor: Pixabay Lockdown w Polsce

Dziś odbyła konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Zgodnie z zapowiedziami doszło do regionalizacji obostrzeń – w niektórych województwach zostaną utrzymane, w innych poluzowane. Czy województwo lubelskie może liczyć na złagodzenie obostrzeń? Po dzisiejszej konferencji wiemy, że tak!

Regionalizacja obostrzeń 26.04

Obostrzenia w obecnym kształcie zostały przedłużone do 25 kwietnia. Wyjątki były dwa. Po pierwsze, od 19 kwietnia do przedszkoli i żłobków wrócili najmłodsi podopieczni, po drugie rząd podjął decyzję o wydłużeniu do 3 maja zawieszenia działalności hoteli. Oznacza to, że w tym roku większość z nas odpuści sobie wyjazdy majówkowe.

Dziś [21 kwietnia] podczas konferencji prasowej minister zdrowia i premier przedstawią dalszy plan obostrzeń. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas regionalizacja obostrzeń, tak jak to miało miejsce już kilka razy w czasie tej pandemii.

Przyjęliśmy kryterium, na razie ma charakter roboczy, że jeżeli liczba zakażeń w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tys., będziemy myśleli o kolejnych krokach; oczywiście w pierwszej kolejności będą związane z edukacją – mówił Niedzielski kilka dni temu.

Jak bumerang wraca więc kwestia powrotu dzieci do szkół. Ze słów szefa resortu nauki Przemysława Czarnka wynika, że prawdopodobnie od 26 kwietnia do szkół wrócą dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Decyzja o tym, jaki charakter będzie miała nauka w najmłodszych klasach – stacjonarny, hybrydowy czy zdalny może zależeć od regionu.

Regionalizacja obostrzeń w województwie lubelskim

Jak podał minister zdrowia Adam Niedzielski, od 26 kwietnia w województwie lubelskim będą łagodzone obostrzenia covidowe. Co się zmieni? Lubelskie jest jednym z 11 województw, w których obostrzenia zostaną złagodzone od 26 kwietnia. 

Od poniedziałku 26 kwietnia ponownie otwarte w naszym województwie zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne. Będą zobowiązane do funkcjonowania w ścisłym reżimie sanitarnym. 

Druga dobra wiadomość to częściowy powrót do nauki stacjonarnej dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Od 26 kwietnia przejdą na naukę hybrydową. 

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE