Radny w Lublina uciekał przed dzikami. Na swoich mediach społecznościowych pokazuje zdjęcia ran

i

Autor: unsplash.com/Tomasz Pitucha FB

świat zwierząt

Radny z Lublina uciekał przed dzikami. Na swoich mediach społecznościowych pokazuje zdjęcia ran

2023-11-20 16:09

Lubelski radny zaatakowany przez dziki? Tomasz Pitucha za pomocą mediów społecznościowych poinformował o groźnym incydencie z udziałem dzika na jednym z lubelskich osiedli. Radny apeluje, aby mieszkańcy Lublina na siebie uważali.

- Przez dwa lata jako radny miejski pisałem interpelacje do Prezydenta miasta Lublin w sprawie zagrożenia dla mieszkańców że strony watah dzików. Bezskutecznie. Dziś sam zostałem zaatakowany przez dzika,  spacerując z psem po ścieżce rowerowej nad Bystrzycą. Apel do mieszkańców dzielnicy Wrotków,  Zemborzyce i użytkowników ścieżki rowerowej. Uważajcie na siebie! – czytamy na fanpage Tomasza Pituchy.

Dziki w Warszawie. Wielkie stado na Mokotowie

Radny także zamieścił zdjęcia, na których widać obrażenia po tym, jak upadł w trakcie ucieczki przed tym groźnym zwierzęciem. Pitucha trafił do szpitala, ale na szczęście na samych otarciach się zakończyło.

Dziki w mieście nie są niczym nowym. W wielu dzielnicach wielokrotnie zgłaszano problemy wynikające z dużej populacji tych zwierząt w Lublinie. W wielu miejscach ustawiono odłownie, ale nie przyniosła ona oczekiwanych skutków. Ślady ich działania można zaobserwować niedaleko ścieżek rowerowych, ale także i chodników oraz w okolicach rodzinnych ogródków działkowych.

Zobacz także: Byk wpadł do szamba, bo zawalił się pod nim strop. Na pomoc ruszyli strażacy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE