Radni zezwolili na darmowe przejazdy komunikacją miejską rodzicom dorosłych osób niepełnosprawnych

2021-02-26 16:10
Radni zezwolili na darmowe przejazdy komunikacją miejską rodzicom dorosłych osób niepełnosprawnych
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/BeatriceBB

Już niedługo rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnościami powyżej 26 roku życia będą mogli za darmo jeździć komunikacją miejską. Uchwałę w tej sprawie przyjęli na czwartkowej sesji lubelscy radni. Wprowadzone zmiany są odpowiedzią na prośby rodziców dorosłych osób z niepełnosprawnościami.

- Jest to uprawnienie kierowane do opiekunów osób z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności, uczęszczających do dziennych placówek terapeutycznych - mówi Izolda Boguta z lubelskiego ratusza. - Nowe uprawnienie obowiązuje wyłącznie na trasie z miejsca zamieszkania do dziennych placówek terapeutycznych, w drodze do tych placówek i z powrotem do domu. Do tej pory z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską korzystali oni wyłącznie w czasie przejazdu z osobą z niepełnosprawnością, czyli po odwiezieniu podopiecznego na zajęcia zobowiązani byli w drodze powrotnej uiścić opłatę za przejazd.

Nowe przepisy będą obowiązywały od 1 kwietnia tego roku.​

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE