Tablica w szkole, kreda

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Quiz ortograficzny. Potrafisz BEZBŁĘDNIE zapisać te trudne wyrazy? Sprawdź, ile punktów zdobędziesz

2023-09-29 20:45

Pisownia niektórych wyrazów w języku polskim może sprawić trudność nawet największym miłośnikom polszczyzny. Jesteś przekonany, że nasz ojczysty język nie ma przed tobą tajemnic? Ten ortograficzny quiz nie pozostawi ci złudzeń. Powodzenia!

Nie bez powodu język polski znajduje się w gronie najtrudniejszych języków na świecie. Dla obcokrajowców zarówno gramatyka, jak i poprawne wymówienie wielu polskich wyrazów może być problematyczne. Niektóre zagwozdki ortograficzne potrafią spędzić sen z powiek nie tylko osobom z innych krajów, ale nawet największym miłośnikom polszczyzny. Czy w każdym przypadku „-uje” się nie kreskuje? Czy po spółgłoskach zawsze należy pisać „rz”? Które wyrazy zapisuje się zgodnie z powszechnymi zasadami ortografii, a które stanowią tzw. „wyjątki” od reguły? Wiedzą to tylko nieliczni!

Ortografia. Wielka sprawa

Trudny quiz ortograficzny

Jeśli uważasz, że język polski nie ma przed tobą tajemnic, to mamy dla ciebie zadanie! Poniższy quiz zweryfikuje, jak dobrze znasz polską ortografię. Odpowiedz na 10 pytań i sprawdź swoją wiedzę na ten temat. Ostrzegamy jednak, że łatwo nie będzie!

Quiz ortograficzny. Czy wiesz, jak poprawnie zapisać te trudne wyrazy?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się Grzegorz, bohater filmu „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”? Wybierz tę odpowiedź, w której jego nazwisko zapisano poprawnie.

Zobacz także: To najrzadsze nazwiska w woj. lubelskim. Sprawdź, czy Twoje do nich należy!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE