Województwo lubelskie się wyludnia. W tych gminach na Lubelszczyźnie ubyło najwięcej mieszkańców

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Quiz o miejscowościach z województwa lubelskiego. Co o nich wiesz? Sprawdź się

2023-12-06 15:55

W naszych artykułach niejednokrotnie podkreślaliśmy, że dane statystyczne dotyczące miejscowości znajdujących się w woj. lubelskim mogą zaskakiwać. W tym quizie sprawdzimy, ile wiecie o wsiach i miastach położonych na Lubelszczyźnie. Zaczynamy!

Województwo lubelskie i miejscowości znajdujące się w jego obrębie skrywają liczne ciekawostki, które warto poznać! O wielu z nich niejednokrotnie informowaliśmy już na naszym portalu. Która z gmin położonych w woj. lubelskim jest uznawana za „najbogatszą”, a gdzie, zgodnie z danymi, zarabia się najwięcej? Która wieś ma najmniej mieszkańców? Gdzie na Lubelszczyźnie, według statystyk, najczęściej pada sakramentalne „tak”? Jeśli uważasz, że dane statystyczne masz w małym palcu i takie pytania to dla ciebie bułka z masłem, to koniecznie sprawdź się w poniższym quizie!

Połączyli mieszkańców Polski i Litwy. Niezwykły portal w Lublinie

Quiz o miejscowościach z woj. lubelskiego

W tym quizie możesz sprawdzić swoją wiedzę na temat lubelskich miejscowości! 10 pytań dotyczących ciekawostek (i statystyk) związanych z miastami i wsiami położonymi na Lubelszczyźnie sprawdzi, ile wiesz o naszym regionie. Jeśli uda ci się zdobyć co najmniej 7 poprawnych odpowiedzi, to już możemy ci pogratulować!

Ciekawostki o miejscowościach położonych w woj. lubelskim. Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 10
Miejscowość, która ma najdłuższą nazwę w woj. lubelskim to Przedmieście Szczebrzeszyńskie.

Zobacz także: Tak wygląda jedna z najstarszych części Lublina. Zobacz zdjęcia ze Wzgórza Czwartek

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE