Przez koronawirusa nie posprzątają lubelskich rzek, ale pomogą za to szpitalom [WIDEO]

2020-04-01 17:57
Operacja Czysta Rzeka odwołana
Autor: Operacja Czysta Rzeka 2020, materiały nadesłane

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego Operacja Czysta Rzeka 2020 została odwołana. Organizatorzy drugiej edycji sprzątania okolic rzek, a także lasów włączają się jednak w zbiórkę na sprzęt dla szpitali.

Wolontariusze w ramach akcji mieli sprzątać nie tylko okolice rzek, ale także tereny zielone. Początkowo, w pierwszej edycji, miała skupić się na rzece Bug, w ostateczności przybrała ogólnopolski rozmach. Więcej o niej pisaliśmy tutaj.

- Dziękujemy wszystkim, którzy zadeklarowali swoją gotowość do działania. Jeszcze uda nam się posprzątać ten świat! - mówi Izabela Sałamacha, jedna z organizatorek i dodaje: - Jednocześnie nie chcemy obojętnie stać z boku w obecnej sytuacji, więc postanowiliśmy wesprzeć tych, którzy są na pierwszej linii. Uruchamiamy publiczną zbiórkę Operacja Rzeka dla Szpitali. Zebrane fundusze przeznaczymy na zakup podstawowych środków ochronnych dla pracowników szpitali z miejsc, gdzie były zarejestrowane sztaby.

Szczegóły akcji oraz informacje jak dołączyć do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE