Przejechali ponad 300 km żeby dostać się na koncert. Nie wpuszczono ich!

i

Autor: Lubelska policja/unsplash.com

OSZUSTWO

Przejechali ponad 300 km żeby dostać się na koncert. Nie wpuszczono ich

2023-03-22 8:39

Miał być wieczór z kulturą, a pozostał tylko zawód. Para ze Świdnika wybrała się na koncert do Krakowa. Po pokonaniu ponad 300-kilometrowej trasy okazało się, że zakupione przez internet bilety były fałszywe, więc małżeństwo nie zostało wpuszczone na wydarzenie.

Do świdnickich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące oszustwa internetowego. Na komendę zgłosił się 49-letni mieszkaniec miasta, który twierdził, że został oszukany.

– Z jego zawiadomienia wynika, że żona mężczyzny na portalu społecznościowym znalazła ogłoszenie, w którym osoba prywatna oferowała do sprzedaży bilety na koncert. Para skontaktowała się z ogłoszeniodawcą, który przesłał im skan biletów oraz skan rzekomej transakcji, podczas której zakupił te bilety z oficjalnej strony świadczącej sprzedaż wejściówek na eventy – opisuje st. asp. Elwira Domaradzka, rzeczniczka świdnickiej policji.

Widząc „dowody” zakupu, małżeństwo przelało 600 zł na wskazane przez sprzedawcę konto. Niestety radość z zakupionych biletów nie trwała długo. Para co prawda dotarła do Krakowa, ale na koncert już nie weszła.

– Podczas sprawdzania biletów okazało się, że wejściówki są fałszywe, a kody kreskowe znajdujące się na bilecie nie figurują w systemie – relacjonuje Domaradzka.

Zachowaj ostrożność podczas zakupów przez internet!

Policjanci apelują o zachowywanie szczególnej ostrożności podczas przeprowadzania wszelkich transakcji internetowych. Jeśli chcecie nabyć wejściówki na różnego rodzaju wydarzenia, to najbezpieczniejszą opcją jest ich zakupienie za pośrednictwem stron i podmiotów zajmujących się oficjalną dystrybucją biletów.

Zobacz także: Oliwia Kołbuk wystąpiła na scenie programu „The Voice Kids”

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE