Rozpoznajesz te przedmioty z czasów PRL-u? Sprawdź swoją wiedzę w QUIZIE!

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Przedmioty z czasów PRL. Sprawdź, czy rozpoznasz elektronikę z tego okresu! [QUIZ]

2024-03-06 15:37

Okres PRL-u w naszym kraju był pełen niespodzianek. Kojarzy się przede wszystkim z pustymi półkami i zmianami politycznymi. Jednak czy ktoś pamięta elektronikę i drobne AGD z tego okresu? Czasy PRL-u to okres, w którym rozwijała się technologia i gdzie pojawiały się nowe urządzenia elektryczne. Jak dobrze pamiętasz te przemiany? Sprawdź swoją wiedzę w tym arcytrudnym quizie!

Gdy żelazna kurtyna wreszcie runęła, rozpadły się wszystkie komunistyczne zjednoczenia i zrzeszenia. Poszczególne przedsiębiorstwa zaczęły działać same, z różnym powodzeniem. Zaczął rozwijać się szeroko rozumiany przemysł. Na ulice wyjechało więcej samochodów, ale także zaczęło pojawiać się coraz więcej urządzeń elektronicznych. W domach pojawiły się pierwsze konsole to gier, radia, pralki, czy walkamany. Tego typu „rarytasy” pojawiały się w sklepach! Niewiele osób pamięta jeszcze te czasy!

Największy absurd PRL. Każdy się z tego śmiał. Historia z Koprem

W wielu domach jeszcze można znaleźć tego typu urządzenia elektryczne, które teraz są naprawdę wiele warte! W wielu miejscach te pamiątki z czasów PRL-u można kupić za duże pieniądze! Zastanawiasz się, czy dobrze pamiętasz tamten okres w historii? To zachęcamy cię do rozwiązania naszego quizu z wiedzy o elektronice i AGD z czasów PRL-u. Tylko nielicznym uda się odpowiedzieć na wszystkie pytania!

Co wiesz o AGD i elektronice z czasów PRL-u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Do czego służył magnetofon szpulowy?

Okres PRL – kiedy był?

PRL przypada na okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. Był to czas społecznych i politycznych zmian.  Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to lata kiedy ludzie spędzali ze sobą mnóstwo czasu. Spotykali się na imieninach, prywatkach itp. To okres, który nadal wiele osób wspomina z radością.

Zobacz także: Tak w czasach PRL wyglądała lubelska dzielnica Rury! Czy rozpoznacie te miejsca?