Przebudowa kładki nad ul. Filaretów będzie musiała poczekać?

2023-06-05 16:45

Kładka nad ul. Filaretów raczej nie zostanie przebudowana w tym roku. Ratusz kolejny raz unieważnił przetarg. Powód? Inwestycja jest za droga. Wykonawcy za jej przebudowę chcą prawie dwa razy więcej pieniędzy niż ratusz planował na to przeznaczyć. Przebudowa będzie musiała poczekać.

- Z uwagi na dynamiczny wzrost cen i usług, które bardzo niekorzystnie wpływają na wartość ofert złożonych w tym właśnie przetargu zmuszeni jesteśmy odłożyć w czasie planowaną przebudowę kładki nad ul. Filaretów - mówi Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza. - Najniższa z ofert złożonych w przetargu przekraczała o blisko dwa miliony kwotę, którą my zarezerwowaliśmy na to zadanie, a miasto ma ograniczone możliwości rezygnacji, czy przesunięcia środków z innych wydatków w ramach zaplanowanego na ten rok budżetu.

Ratusz na przebudowę kładki planował przeznaczyć ponad 2,3 mln zł. Prawie 1,2 mln zł miało pochodzić z budżetu miasta i drugie tyle z rządowej dotacji.

- Ostatecznie kwota przyznanej subwencji była niższa niż ta, o którą wnioskowaliśmy - dodaje Góźdź.

Najtańsza oferta złożona w drugim przetargu wynosiła 4 mln 179 tys. zł. Dlatego również i ten przetarg został unieważniony.

Teraz ratusz planuje przeprowadzić dodatkowe analizy. Jeżeli uda się zmniejszyć zakres zadania lub przyjąć inne rozwiązania techniczne, być może ogłosi jeszcze jeden przetarg w tym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE