Przebierał się za kobietę i nękał mieszkankę Lublina

2022-10-06 11:48
Przebierał się za kobietę i nękał lubliniankę. Został zatrzymany
Autor: Lubelska policja

Policjanci z 7. komisariatu policji w Lublinie zatrzymali 45-latka, który od kilku tygodni wczesnym rankiem, gdy na ulicach miasta jest jeszcze ciemno, przebierał się za kobietę i śledził jedną z mieszkanek miasta.

W ubiegłym tygodniu do lubelskich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące tajemniczego mężczyzny, który w damskim stroju kilkukrotnie wyczekiwał pod jednym z bloków przy ul. Radości w Lublinie na mieszkającą tam 38-latkę i szedł za nią w drodze na przystanek.

- Mieszkanka Lublina oświadczyła, że do tych zdarzeń dochodzi wcześnie rano, gdy idzie do pracy. Mężczyzna nie zaczepiał jej, jednak swoim zachowaniem wzbudził poczucie zagrożenia – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Od tamtej pory mundurowi z 7. komisariatu wraz z dzielnicową mł. asp. Katarzyną Steć codziennie wcześnie rano obserwowali wskazaną okolicę, czekając na pojawienie się podejrzanie zachowującego się mężczyzny. Działania policjantów przyniosły efekty.

- Mężczyzna został namierzony we wtorek, gdy czekał na upatrzoną wcześniej 38-latkę. Był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem. W reklamówce miał damskie buty na obcasie, natomiast podczas przeszukania w miejscu jego zamieszkania policjanci odnaleźli inne elementy damskiej garderoby – relacjonuje Gołębiowski.

45-latek usłyszał już zarzuty. Przez najbliższy czas będzie przebywał pod dozorem policji. - Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną – dodaje rzecznik KMP.

Za uporczywe nękanie grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE