flaga

i

Autor: Unsplash

QUIZ

Prosty quiz z historii Polski. Daty tych wydarzeń MUSISZ znać! Zdobędziesz 10/10?

2023-12-06 16:00

Historia Polski składa się z wielu ważnych dat, które powinien znać każdy obywatel i obywatelka naszego kraju! Pamiętacie, w których latach miały miejsce wydarzenia, które wywarły znaczący wpływ na dalsze losy państwa nad Wisłą? W tym quizie sprawdzimy twoją podstawową wiedzę historyczną! Sprawdź, czy pamiętasz te daty!

Nie trzeba być „orłem” z historii, by pamiętać najważniejsze daty z dziejów Polski. Każdy Polak i Polka powinni mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat kluczowych wydarzeń z historii naszego kraju. Czy pamiętasz, w którym roku Mieszko I przyjął chrzest? Czy znasz daty poszczególnych rozbiorów Polski? Ile lat trwała I, a ile II wojna światowa? Na te pytania każdy powinien odpowiedzieć bezbłędnie! Chcesz sprawdzić, na jakim poziomie jest twoja wiedza historyczna? W tym quizie zrobimy ci krótki sprawdzian z historii Polski!

Połączyli mieszkańców Polski i Litwy. Niezwykły portal w Lublinie

Quiz historyczny. Te daty z historii Polski musisz znać!

Najważniejsze daty z historii naszego kraju powinien znać każdy! Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem lub miłośniczką treści historycznych, czy też te lekcje w szkole nie należały do twoich ulubionych, koniecznie sprawdź się w naszym historycznym quizie! Przed tobą 10 pytań, które zweryfikują podstawy twojej wiedzy z historii Polski! 

Te daty z historii Polski powinien znać każdy! Sprawdź, czy je pamiętasz

Pytanie 1 z 10
W którym roku odbył się chrzest Polski?

Zobacz także: Święto zabytku w lubelskim skansenie. Tak świętowano 250-lecie Chałupy z Tarnogóry 

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE