Prezydent Lublina z tytułem Samorządowca Roku 2019 [AUDIO]

2020-02-13 16:25
Prezydent Lublina z tytułem Samorządowca Roku 2019
Autor: lublin.eu

Prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk zwyciężył w prestiżowym plebiscycie na samorządowca 2019 roku. Konkurs zorganizował PortalSamorzadowy.pl

W tej funkcji prezydenta pracuję dla mieszkańców Lublina, dla naszego miasta i wszystkie te honorowe tytuły i wyróżnienia, one budują nasze miasto – mówi Radiu Eska Lublin prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

- Od lat Lublin jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast. I oczywiście zawdzięczamy to inwestycjom, inwestycjom publicznym miasta. To jest wydanych 15 miliardów złotych w ostatnich 10 latach. Ale też zawdzięczamy to inwestycjom prywatnym. Firmom, które pozyskujemy dla Lublina, i które tworzą tu swój potencjał produkcyjny, również naszym przedsiębiorcom, którzy inwestują. Widać wyraźnie to i w strefie ekonomicznej, i poza strefą. I ten ranking jest potwierdzeniem dobrego postrzegania tych zmian w Lublinie - komentuje nam prezydent Żuk.

- To wyróżnienie dla Lublina i mieszkańców - mówi Radiu Eska prezydent Lublina, Krzysztof Żuk

Zmiany w Lublinie dostrzegają także mieszkańcy miasta i województwa. - Wiele się zmieniło. Wystarczy spojrzeć na Plac Litewski - komentuje lublinianka. - Pan prezydent zrobił bardzo wiele dla Lublina. Jest bardzo pozytywnym prezydentem - słyszymy od pani Krystyny. - Lublin trzeba powiedzieć, że się rozwija. Jako stolica województwa to dobre miejsce do życia. Miejsc pracy przybywa. Mam porównanie, bo pracowałem w wielu miejscach w Europie. Do tego jest tu wiele uczelni - dodaje mieszkaniec Kraśnika.

- Jest pozytywnym prezydentem - komentują mieszkańcy Lublina

Laureatami plebiscytu, obok prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, zostali również: marszałek województwa dolnośląskiego – Cezary Przybylski, starosta powiatu mrągowskiego – Barbara Kuźmicka-Rogala, burmistrz Lędzin – Krystyna Wróbel oraz wójt Szreńska – Marek Nitczyński.


To już drugie zwycięstwo z rzędu prezydenta Lublina w tym plebiscycie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE