Powiat kraśnicki: 42-latek „pomylił” ekspresówkę z torem wyścigowym

i

Autor: Lubelska policja

PIRAT DROGOWY

Powiat kraśnicki: 42-latek „pomylił” ekspresówkę z torem wyścigowym. Pędził ponad 240 km/h [WIDEO]

2023-03-30 21:50

Policjanci z kraśnickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę Bentleya, który jechał ekspresówką przekraczając dopuszczalną prędkość ponad dwukrotnie. Za swoje zachowanie mężczyzna otrzymał 15 punktów karnych i 2,5 tys. zł mandatu.

Do zdarzenia doszło na drodze ekspresowej w okolicy Modliborzyc (pow. kraśnicki). Policjanci z kraśnickiej drogówki patrolujący okolicę w nieoznakowanym radiowozie zauważyli kierowcę Bentleya, który jechał z nadmierną prędkością. Jak się okazało, 42-latek pędził 243 km/h, czyli o 123 km/h więcej niż dopuszczają przepisy.

Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli.

– 42-latek za swoją nieodpowiedzialną jazdę został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktami karnymi, które zostały przypisane do jego konta. Jeśli następnym razem dokona podobnego czynu, może stracić prawo jazdy – mówi mł. asp. Paweł Cieliczko, rzecznik kraśnickiej policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE