Potężny pożar pola w woj. lubelskim. Z dymem poszło 15 ha

2022-08-09 9:53

W poniedziałek w woj. lubelskim doszło do potężnego pożaru. Strażacy musieli przez kilka godzin walczyć z ogniem. Z dymem poszło około 15 hektarów pola.

W dniu 08 sierpnia o godz. 11:35 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze na polach w miejscowości Krasne, gmina Uścimów. Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że pali się ściernisko na dużej powierzchni.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów gaśniczych w natarciu na front pożaru. Na pobliskim jeziorze Krasne utworzono punkt czerpania wody. Po zlokalizowaniu pożaru cały teren sukcesywnie przelewano wodą. Pożar ugaszono. Stwarzał on zagrożenie dla pobliskiego lasu. Powierzchnię pożaru oszacowano na 15 hektarów. Na szczęście obyło się bez strat materialnych – informują lubartowscy strażacy.

W działaniach brało udział 15 zastępów straży pożarnej w tym: JRG Lubartów, JRG Łęczna, OSP Nowy Uścimów, OSP Krasne, OSP Drozdówka, OSP Głębokie, OSP Maśluchy, OSP Nowa Jedlanka, OSP Ostrów Lubelski, OSP Jamy, OSP Ludwin.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE