Lotnisko w Świdniku zostało zamknięte dla pasażerów do odwołania

i

Autor: frolicsomepl / Pixabay.com Lotnisko w Świdniku zostało zamknięte dla pasażerów do odwołania

Port Lotniczy Lublin zamknięty dla pasażerów

2020-03-15 7:00

Lubelskie lotnisko zamknięte do odwołania. Taką decyzję podjął prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin. Wszyscy przewoźnicy odwołali bowiem połączenia do i z Świdnika.

To kolejna decyzja, która podjęto w ramach przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Nie oznacza to jednak, że żaden samolot nie będzie mógł tam wylądować.
- Gdyby zaszła potrzeba przyjęcia do lądowania samolotu czarterowego (z powracającymi do kraju Polakami - przy. red.), zostaną zastosowane identyczne zabezpieczenia jak w przypadku lądowej granicy z Ukrainą i Białorusią - wyjaśnia wojewoda lubelski, Lech Sprawka. - Lotnisko jest przygotowane na przyjęcie takich pasażerów. Starosta Świdnicki i Powiatowy Inspektor Sanitarny gotowi są na przeprowadzenie wszystkich czynności, dotyczących kwarantanny wobec osób wysiadających z samolotów.

Od północy (14/15 marca) na wszystkich granicach Polski wprowadzono ograniczenia, chodzi także o granicę w woj. Lubelskim - z Ukrainą i Białorusią. Na Lubelszczyźnie, przejściami granicznymi przez które można przekroczyć granicę z Ukrainą są Dorohusk i Hrebenne. Na granicy z Białorusią, odprawy są prowadzone w Terespolu i Kukurykach. Pozostałe przejścia na granicy z Ukrainą, tj. Zosin, i Dołhobyczów oraz Białorusią w Sławatyczach nie dokonują odpraw.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE