Pora zaplanować wakacje w Lublinie. Już za chwilę ruszają zapisy na "Lato w mieście"

2021-06-11 15:11
Pora zaplanować wakacje w Lublinie. Już za chwilę ruszają zapisy na Lato w mieście
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/AdinaVoicu

Warsztaty, gry miejskie, zajęcia sportowe, czy wycieczki. Lublin zachęca najmłodszych do aktywnego spędzenia wakacji. Już w najbliższy poniedziałek ruszą zapisy na "Lato w mieście". Tegoroczny program opiera się na integracji, rekreacji oraz kontakcie z naturą.

- Tegoroczna oferta "Lata w mieście" będzie przede wszystkim zachęcała do wyjścia z domu i aktywnego spędzania czasu - mówi Iwona Haponiuk, zastępca dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublin. - To przede wszystkim udział we wszelkiego rodzaju zajęciach sportowych. Mogą to być, np. zajęcia obejmujące naukę jazdy na rolkach, warsztaty gimnastyczne. Będą również przejażdżki rowerowe, spływy kajakowe, warsztaty na świeżym powietrzu. Nowością w tym roku są pokazy tresury psów. Oczywiście będzie także oferta półkolonii.

W Lublinie w wakacje na dzieci będą czekały także zajęcia kulturalne.

- Zaplanowano warsztaty teatralne, plastyczno-kreatywne, tańca z hula hop, żonglerskie oraz warsztaty sensoryczne - mówi Izolda Boguta z lubelskiego ratusza. - Językowo, szpiegowsko i kosmicznie będą mogli spędzić czas uczestnicy "Lata w mieście" w bibliotekach. Wiele atrakcji przygotowały także domy kultury oraz organizacje pozarządowe.

Z ofertami "Lata w mieście" można zapoznać się tutaj. Zapisy wystartują w najbliższy poniedziałek, bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE