ZUS

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER ZUS

Pora na „Dobry start”. Gdzie składać wnioski w woj. lubelskim?

2022-07-01 9:33

Od piątku (1 lipca) można składać wnioski o świadczenie „Dobry Start”, które pomaga sfinansować wyprawki szkolne dla uczniów. Pierwsze wnioski wpłynęły już w nocy. Do godziny szóstej rano ZUS otrzymał zgłoszenia na prawie 9 tys. dzieci.

Świadczenie wynosi po 300 zł na każdego ucznia szkoły do 20. roku życia. W przypadku uczniów z niepełnosprawnością świadczenie przysługuje do 24. roku życia. Można je otrzymać raz w roku. Nie zależy od dochodów rodziny.

Ekonomista prof. Orłowski nie ma złudzeń: Idziemy w kierunku inflacji 20 proc. [Express Biedrzyckiej]

Tak jak w poprzednim sezonie wniosek o 300+ należy przesłać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych elektronicznie. Można to zrobić przez internetową bankowość, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub portal Empatia. ZUS będzie przyjmował zgłoszenia do końca listopada, ale warto przesłać je jeszcze w trakcie wakacji – wtedy ZUS wypłaci świadczenie do końca września.

Rodzina Koziołków się powiększyła. Stasia można znaleźć przy szpitalu na ul. Staszica 

W poprzednim roku szkolnym z programu „Dobry Start” skorzystało prawie 235 tys. uczniów z województwa lubelskiego. W całej Polsce program objął 4,4 mln dzieci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE