Policja i ZTM w Lublinie zachęcają by nadal pozostawać w domu. W autobusach słychać specjalne komuniaty

2020-03-27 12:32
Policja i ZTM w Lublinie zachęcają by nadal pozostawać w domu. W autobusach słychać specjalne komuniaty
Autor: OM

Zarząd Transportu Miejskiego we współpracy z Komendą Miejską Policji w Lublinie rozpoczął kampanię informacyjną, która ma na celu zachęcanie mieszkańców Lublina do kontynuowania akcji "Zostań w domu".

- Komunikaty głosowe ze stosownym apelem emitowane są w autobusach i trolejbusach. Ponadto na przystankach, za pośrednictwem monitorów dynamicznej informacji pasażerskiej, przypominane są zasady, które pozwalają uniknąć ryzyka zakażenia. Podobne treści publikowane są na elektronicznych wyświetlaczach wewnątrz pojazdów - informuje Justyna Góźdź z ZTM w Lublinie.

Dodatkowo na wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej znajdują się naklejki informujące o zakazie wejścia do pojazdu w przypadku przekroczenia maksymalnej liczby osób mogących przebywać w autobusach i trolejbusach.

- Chcemy również podkreślić, że w celu wypełnienia przepisów Rozporządzenia, działamy w pełnym porozumieniu z Policją, każda ze stron w ramach posiadanych kompetencji - dodaje Góźdź.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE