warsztaty

i

Autor: Warsztaty Kultury w Lublinie

KULTURA

Połączą ceramikę i fantastykę na wyjątkowych warsztatach dla młodzieży

2023-03-24 10:39

Zaproszą młodzież do świata fantazji i ceramiki. Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Fundacja Kultura Enter organizują Ceramiczne warsztaty.

Podczas cyklu zajęć każdy uczestnik wykona z gliny fantastycznego lubelskiego stwora. Roślinę, zwierzę, a może grzyba? Uczestników ogranicza tylko wyobraźnia!

- Prace będą szkliwione i dwukrotnie wypalane - mówi Joanna Wawiórka-Kamieniecka z Warsztatów Kultury i dodaje: - Gotowym stworzeniom młodzież znajdzie miejsce do życia na terenie Lublina i sfotografuje je w ich „naturalnym środowisku”. Finałem projektu będzie plenerowa wystawa, na której zostanie zaprezentowanych 10 zdjęć (format 100 x 70 cm) obrazujących lubelskie fantastyczne stworzenia. Zdjęciom będzie towarzyszył opis nowo powstałych gatunków. Wernisaż fotografii odbędzie się w noc z 3 na 4 czerwca podczas 17. edycji Nocy Kultury, a więc wszyscy uczestnicy staną się także artystami najbardziej magicznego festiwalu w Lublinie. 

Pierwsze spotkanie 1 kwietnia o 14.00 przy ul. Grodzkiej 7. Zajęcia są darmowe, przeznaczone dla młodzieży w wieku od 13 do 17 lat. Terminy kolejnych warsztatów to 8, 22 kwietnia oraz 13 maja 2023 r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE