"Pokazywanie miasta". Poznaj Lublin podczas niezwykłego spaceru [AUDIO]

2020-02-14 16:55 Mateusz Kasiak
Agata Sztorc z Galerii Labirynt w studiu Radia Eska Lublin
Autor: Mateusz Kasiak/Agata Sztorc z Galerii Labirynt w studiu Radia Eska Lublin

Chcą pokazać swój świat i proponują zwiedzanie miasta za pomocą zapachów, dźwięków, dotyku czy faktur. Galeria Labirynt zaprasza na "Pokazywanie miasta", spacer przygotowany przez osoby niewidome.

Przewodnikiem będzie Mariusz Wołkowicz, fizjoterapeuta, a jednocześnie artysta i sportowiec. - Mariusz Wołkowicz jest fizjoterapeutą i muzykiem zespołu Drewutnia, zajmuje się także kolarstwem tandemowym, jest osobą niewidzącą przez całe swoje życie, więc miasto zna dosyć dobrze. To, w jaki sposób się porusza w tym mieście, na co zwraca uwagę, co jest dla niego ważne chcemy pokazać podczas tego spaceru - tłumaczy Agata Sztorc, kuratorka programu edukacyjnego Galerii Labirynt i koordynatorka wydarzenia.

Spacer będzie tłumaczony na język migowy.​ Organizatorzy zapraszają jednak wszystkich zainteresowanych na to wyjątkowe wydarzenie.

- Zapraszamy dzieci, dorosłych, osoby widzące i głuche. Chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne odbierają świat w autorski dla siebie sposób - dodaje Sztorc.

"Pokazywanie Miasta": Posłuchaj rozmowy Mateusza Kasiaka z Agatą Sztorc z Galerii Labirynt

Wydarzenie odbędzie w niedzielę 16 lutego. Początek spaceru o 13:30 na Dworcu Autobusowym (PKS) w Lublinie. Trasa wiedzie przez Stare Miasto i ulicę Nadbystrzycką. Szczegóły na labirynt.com