Pojazdy opancerzone kierują się w stronę granicy. Minister uspokaja!

2021-10-22 15:00
Konwój wojskowy
Autor: fot. Wojsko Polskie Konwój wojskowy

Na drogach Lubelszczyzny zobaczyć będzie można dosyć nietypowy widok. Jak donosi portal Lublin112 na drogach regionu dostrzec będzie można wiele pojazdów wojskowych przemieszczających się w stronę granicy z Białorusią. Co jest celem żołnierzy i czy mamy powody by się martwić z obecności ciężkiego sprzętu wojskowego w regionie?

Przyjedzie wielu żołnierzy wraz z sprzętem wojskowym

W związku z wprowadzeniem na terenie województwa stanu wyjątkowego i napiętej sytuacji na granicy obecność kolumny wojskowej może wzbudzić w mieszkańcach lekkie ukłucie niepokoju. Czy przyjazd żołnierzy ma coś wspólnego z tym, co dzieje się na granicy z Białorusią? Według informacji umieszczonych na portalu Lublin112 Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zapewnia, że jest to jeden z etapów planu szkolenia, jakie standardowo realizuje Wojsko Polskie. W tym przypadku przejazd kolumny wojskowej to ćwiczenia mające na celu doskonalenie mobilności w celu szybkiego dostosowania się do zmieniających sytuacji. Konwój wojskowy uda się do Białej Podlaskiej.

Łącznie do miasta przyjedzie 700 żołnierzy wraz ze sprzętem. Pochodzą oni z 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie w województwie dolnośląskim. Razem z żołnierzami w konwoju będą nawet opancerzone jednostki, które przewożone są na specjalnych lawetach. Kierowcy z regionu, którzy trafią na konwój wojskowy powinni pamiętać, że wojskowe kolumny można wyprzedzać. Należy jednak mieć w pamięci, iż mogą one liczyć nawet do 20 pojazdów, pomiędzy które nie wolno wjeżdżać. Pierwszy i ostatni pojazd kolumny będą opatrzone specjalnym pomarańczowymi znakami informującym, że jest to kolumna wojskowa. Niewykluczone, że kolumna ta będzie konwojowana przez żandarmerię wojskową.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE