Pogoda Lublin i okolice. Jaka pogoda dziś w lubelskim? [14.05]

2021-05-14 5:00
Pogoda Lublin 14 maja
Autor: Marcin Paczkowski Pogoda Lublin 14 maja

Dziś w Lublinie pogoda nie będzie nas rozpieszczać - prognozy przewidują ochłodzenie i praktycznie całkowite zachmurzenie. W niektórych rejonach lubelskiego może nawet zagrzmieć. Zobacz pogodę dla Lublina i okolic na piątek, 14 maja.

Pogoda Lublin i okolice [14.05]

Po kilku słonecznych dniach i obietnicy lata, niestety musimy się na chwilę rozstać ze słońcem i wysokimi temperaturami. Piątek [14 maja] zapowiada się chłodno i deszczowo. Zamiast okularów przeciwsłonecznych do torebki albo plecaka zapakujmy parasol. Może się przydać, bo szansa na opady jest bardzo duża. Miejscami spodziewamy się też burz. Duże zachmurzenie będzie się utrzymywało przez cały dzień, temperatura osiągnie maksymalnie 19 st. C, wiatr będzie wiał z prędkością nawet do 19 km/h.

Nocą temperatura spadnie do ok. 10 st. C, może popadać i zagrzmieć. Podobnie będzie też wyglądał weekend, więc jeśli planujecie korzystać z ponownie otwartych ogródków restauracyjnych, nie zapomnijcie zabrać ze sobą ciepłego okrycia. Przyda się szczególnie wieczorem.

IMGW ostrzega też przed gwałtownymi burzami, które mogą pojawić się na Lubelszczyźnie.

Gastronomia przygotowuje się do otwarcia ogródków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE