Podpalił stodołę siostry, budynek spłonął doszczętnie. 29-latek został zatrzymany

i

Autor: Lubelska policja

Podpalił stodołę siostry, budynek spłonął doszczętnie. 29-latek został zatrzymany

2023-02-16 14:38

Do tymczasowego aresztu trafił 29-latek, któremu policjanci udowodnili spowodowanie pożaru stodoły należącej do jego siostry. Pijany mężczyzna wrzucił do budynku niedopałek papierosa, od którego stodoła stanęła w ogniu.

Do pożaru stodoły na terenie gminy Niedrzwica Duża doszło w poniedziałek. Ogień objął cały budynek wraz ze znajdującym się w nim wyposażeniem. Na miejscu interweniowali strażacy oraz policjanci z Bełżyc.

– Już wstępne czynności wskazywały, że mogło dojść do umyślnego zaprószenia ognia. Funkcjonariusze w okolicy miejsca zdarzenia zatrzymali brata kobiety, do której należała stodoła. 29-latek był kompletnie pijany i trafił do celi – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Po przeprowadzeniu oględzin i zabezpieczeniu dowodów, mundurowi udowodnili 29-latkowi spowodowanie pożaru. Z ustaleń wynika, że mężczyzna wrzucił do budynku niedopałek papierosa. To właśnie od niego został zaprószony ogień.

29-latek trafił do tymczasowego aresztu na 2 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE